aniaczytapl

recenzje

Recenzja ,,Akuszera Bogów" Anety Jadowskiej

akuszer.jpg

Za książkę dziękuję wydawnictwu SQN :)

Co piszą z tyłu:

Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już, kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych tożsamości, a teraz na niczym nie zależy jej tak mocno, jak na poznaniu tej prawdziwej.

Zdradzona przez najbliższych, ścigana przez płatnych zabójców i nękana przez domagające się uwagi duchy przeszłości, rusza do kolebki wszystkich strachów – do magicznej Norwegii, gdzie wszystko się zaczęło.

Tam czekać będą na Nikitę ludożercze trolle, boskie pszczoły, niespuszczające jej z oka kruki i tajemniczy Akuszer Bogów. Odpowiedzi oczywiście też – ale czy takie, jakich oczekuje?

Jedno jest pewne: nie będzie to spokojna i sentymentalna wyprawa do źródeł.

Wersja elektroniczna:

https://www.ravelo.pl/nikita-tom-2-akuszer-bogow-aneta-jadowska,p100553559.html

Cena:

36,90zł

Moja opinia:

Witajcie kochani!

Dziś zmierzę się z kolejną książką Anety Jadowskiej, a dokładniej - z drugim tomem cyklu ,,Nikita". Jednakże zamiast pisać wam o niesamowitych przygodach naszej bohaterki, zamierzam się skupić przede wszystkim na wrażeniach i porównaniu jej do części pierwszej.

Otóż, wydaje mi się, że autorka z każdą kolejną napisaną stroną coraz bardziej się rozwija. W części pierwszej, oprócz tego, że nie do końca jeszcze ogarniałam całą fabułę i bohaterów, to nie uzależniłam się tak bardzo od tamtej lektury. Tutaj sprawa wygląda zupełnie inaczej. Przenosimy się do Norwegii, gdzie spotykamy dzikie stwory, zwierzęta i oczywiście, Akuszera Bogów. Akcja pędzi i pędzi, a zanim się obejrzymy jesteśmy już na ostatniej stronie zastanawiając się jakim cudem tak szybko ją skończyliśmy. Najbardziej spodobały mi się te specyficznie wykreowane postacie, a także podróże sama Nikita. Tym razem jeszcze odważniejsza i dzielniejsza, niż ją zapamiętałam.

Na koniec chciałabym wspomnieć o całkiem istotnym dla czytelnika dodatku tej lektury, a mianowicie o obrazkach.  Bardzo fajnie odzwierciedlają dane sytuacje opisane na kartkach lektury i dzięki nim można bardziej wyraźnie wyobrazić sobie cały świat ukazany przez autorkę. Serdecznie polecam każdemu na te długie zimowe wieczory!

Moja ocena:

9/10