aniaczytapl

recenzje

Recenzja ,,Naznaczeni na zawsze" Emelie Schepp

naz.jpg

Za książkę dziękuję wydawnictwu Media Rodzina :)

Co piszą z tyłu:

Pierwsza część cyklu z prokurator Janą Berzelius w roli głównej. Fenomen wydawniczy w Szwecji.
Policja znajduje mężczyznę zastrzelonego we własnym domu. Na miejscu zbrodni zabezpiecza odciski palców należące do dziecka. Mężczyzna był bezdzietny. 
Krótko po pierwszym morderstwie, zostaje znaleziona kolejna ofiara - dziesięcioletni chłopiec. Jego odciski palców pasują do tych odnalezionych w domu pierwszej ofiary. Na karku chłopca widnieje wyryte w skórze imię greckiego boga śmierci Thanatosa. Napis ten robi wrażenie szczególnie na jednej osobie - prokurator Janie Berzelius. Gdzieś już widziała podobny…

 

Wersja elektroniczna:

https://woblink.com/e-book,kryminal-i-sensacja-media-rodzina-naznaczeni-na-zawsze-emelie-schepp,19607

Cena:

39,90zł

Moja opinia:

Emelie Schepp - szwedzka pisarka i dziennikarka, kobieta, która zasłynęła z tej właśnie powieści i i która stała się bestsellerem. Zachwyciła mnie, choć może nie zaskoczyła swoim pierwszym dziełem. Kiedy budzisz się w szpitalu i nic nie pamiętasz, a po latach zaczynasz dowiadywać się prawdy, rodzi się w Tobie panika. Raptem wszystko powoli nabiera sensu...tak właśnie jest tutaj. Cała historia dotyczy głównej bohaterki - Jany Berzelius. Kiedy znalezione zostaje ciało chłopca, sprawa nabiera tempa. Jana dowiaduje się coraz więcej o własnym, przerażającym dzieciństwie. 

Książka choć nie zaskoczyła mnie finałem, jest bardzo dobrze napisana. Bez problemu wiemy kim są bohaterowie i gdzie rozgrywa się akcja. Autorka wykreowała naprawdę fajną historię, godną polecenia. I chyba tylko to mi zostaje, polecić ją wam wszystkim :)

 

Moja ocena:

8/10