aniaczytapl

recenzje

Recenzja ,,Silver.Trzeciej księgi snów" Kerstin Gier

sil.jpg

Za książkę dziękuję wydawnictwu Media Rodzina :)

Co piszą z tyłu:

Wielki finał Trylogii Snów! Są na świecie ludzie, którzy mają dostęp do snów. Z marzeń sennych można się bardzo wiele dowiedzieć - pogrzebać w świadomości i podświadomości. Można też popchnąć śniącego do czynów, których nigdy nie dopuściłby się na jawie... Główna bohaterka serii, Liv Silver, ma same kłopoty. Jej antagonista Arthur rośnie w siłę, blogerka Secrecy wie coraz więcej, a groźna Anabel znów pojawia się na sennych korytarzach. Liv musi połączyć siły z przyjaciółmi, żeby chronić siebie i bliskich przed niebezpieczeństwem, które czyha na jawie i we śnie.

 

Wersja elektroniczna:

----

 

Cena:

39,90zł

 

Moja opinia:

Kochani! To już koniec cyklu Silver Kerstin Gier, a w związku z tym, chciałabym się z wami podzielić moimi wrażeniami po ostatnim tomie. Dwa poprzednie choć różniły się od siebie były całkiem ciekawe. Co powiem o tym?

Cała akcja dzieje się po ostatnich wydarzeniach z drugiej części. Autorka całe szczęście oszczędziła nam przytaczania niepotrzebnych, znanych nam już historii. Znowu powracamy do krainy snów. Pojawiają się nowe problemy, bohaterowie i przepowiednie, które odwrócą wszystko do góry nogami. Czy przeleje się niewinna krew? Z czym tym razem będą musieli zmierzyć się nasi bohaterowie? Tego dowiecie się tylko w jeden sposób.

Mi osobiście lektura ta się bardzo podobała. Pomimo tego, że wciąż utrzymuję swoją wersję, że pierwszy tom był najlepszy to ten jest zaraz po nim. Akcja toczy się dość szybko, nasza Liv ma mniejsze problemy egzystencjalne i ogólnie wszystko napisane jest w bardzo przyjemny sposób. Tak więc podsumowując całą serię: warto przeczytać. Podoba mi się też fakt, że została ona wydana w mniej niż rok, co jednak zdarza się bardzo rzadko. jeśli chcecie się zagłębić w inny, mniej realny świat - te książki są dla was.

Moja ocena:

9/10