aniaczytapl

recenzje

Recenzja ,,Powstania" Iana Tregillisa

pows.jpg

Za książkę dziękuję wydawnictwu SQN :)

Co piszą z tyłu:

Idą mechaniczni!
Powtarzam!
METAL NA MURZE!

Odrodzony w ogniach zniszczonej Wielkiej Kuźni Jax rozpoczyna życie jako wolny klakier. Z wyzwoleniem wiąże się jednak ogromne brzemię. Jax pragnie wolności dla swoich mosiężnych braci i sióstr. Nadziei upatruje w na poły legendarnej królowej Mab i jej mitycznej arkadii ukrytej gdzieś daleko na północy kontynentu.

Berenice pełniła funkcję Talleyranda – szpiegmistrzyni, bohaterki dziesiątków opowieści, herosa ludu Nowej Francji. A potem popełniła błąd… Została wygnana z kraju i pochwycona przez drakońską sekretną policję zegarmistrzów. Choć jej dni zdają się policzone, nadal zamierza za wszelką cenę dążyć do odmienienia losów wojny.

Mosiężny Tron planuje znów najechać francuskie ziemie. Ostatnim bastionem Francuzów jest dotąd niezdobyta twierdza Zachodniej Marsylii. Właśnie tu do obrony przygotowuje się kapitan Hugo Longchamp. Zadanie ma wyjątkowo trudne, bo naprzeciw niestrudzonej armii mechanicznych żołnierzy może wystawić jedynie znękane i nieprzetestowane oddziały złożone w większości z kupców i rzemieślników. Sytuacja dawno nie była tak beznadziejna.

 

Wersja elektroniczna:

http://www.legimi.pl/ebook-powstanie-wojny-alchemiczne-tom-ii-ian-tregillis,b174300.html

 

Cena:

29,93zł - Bonito.pl

 

Moja opinia:

Już dostępna druga część Wojen Alchemicznych to kontynuacja ,,Mechanicznego" Iana Tregiliisa. We Francji zapanował pokój. Lecz może on w każdej chwili posypać się w drobny mak. Jax pragnie tylko by jego bratnie dusze odzyskały wolność. Szykuje się powstanie niezniszczalnych. Czy dylematy głównych postaci i dążenie do władzy maszyn was zachęca?

Jeśli tak, ta książka jest dla was.

Ogólnie styl pisania autora jest całkiem ciekawy. Nie ma aż tylu opisów, akcja rozgrywa się szybko, a oprawa graficzna tylko podkręca lekturę. Aczkolwiek czegoś mi zabrakło i nie jestem w stanie powiedzieć czego. Wydaje mi się, że autor pozostawił mnie na koniec ze zbyt wieloma pytaniami, na które nie znalazłam odpowiedzi. Oprócz tego, nie mam żadnych zastrzeżeń i tylko czekam na ostatni tom trylogii. Serdecznie polecam.

 

Moja ocena:

7/10