aniaczytapl

Recenzja ,,Wyskoku" Elisy Carbone

wyskok.jpg

Za książkę dziękuję wydawnictwu Media Rodzina :)

Co piszą z tyłu:

CO BYŚ ZROBIŁ, GDYBYŚ SIĘ NIE BAŁ?
P.K. ma już dość życia pełnego reguł, nakazów i zakazów. Pragnie uciec rodziców, którzy chcą ją posłać do szkoły z internatem. Chce wyrwać z miasta, by robić to, co najbardziej ją pasjonuje – uprawiać wspinaczkę.
Jej towarzyszem przygody zostaje Zwierzak, małomówny i przystojny chłopak, którego dopiero poznała. Początkowa ekscytacja zmienia się w niepewność, gdy w trakcie podróży na jaw wychodzą kolejne tajemnice chłopaka. P.K. musi zdecydować, czy posłuchać swojego serca i zaufać Zwierzakowi, czy… uciekać.
Pełna emocji opowieść o wspinaczce, przygodzie i miłości, od której nie sposób się oderwać.

Wersja elektroniczna:

http://virtualo.pl/c188i202232/

Cena:

18,99 zł - znak.com.pl

Moja opinia:

Znacie to uczucie kiedy macie już dość wszelkich reguł? Ten moment kiedy chcielibyście usunąć wszelkie ograniczenia? Wszędzie widziane zakazy i nakazy? Myślę, że chyba każdy z nas czasem tak ma. Niestety świat bez zasad były bardzo chaotyczny, a my sami szybko byśmy się pogubili. Bohaterka książki idealnie pasuje do opisu pewnego rodzaju buntowniczki. Jedyne czego pragnie to usunięcie reguł i wyrwać się z miasta. Pasjonuje się wspinaczką, którą chciałaby uprawiać z nowym kolegą, który skrywa jednak wiele tajemnic...jakich? Dowiecie się sami.

Czytając tą powieść zapomniałam o całym świecie i pozwoliłam sobie na rozmyślanie na jej temat. W pewnym jej momencie bardzo utożsamiłam się z bohaterką i na większość rzeczy miałyśmy takie same poglądy.  Ogólnie książka jest bardzo wciągająca, pokazuje problemy i wątpliwości młodych ludzi. Wszystkim nastolatkom serdecznie polecam zarówno do odprężenia się jak i głębokiego zaczytania. 

Moja ocena:

9/10