aniaczytapl

recenzje

Recenzja "Czerwieni rubinu" Kerstin Gier

czer.jpg

Za książkę dziękuję wydawnictwu Media Rodzina :)

Co piszą z tyłu:

Pierwszy tom bestsellerowej Trylogii Czasu. 

Nastoletnia Gwen odkrywa, że jest posiadaczką genu podróży w czasie. Przyjdzie jej się zmierzyć z zadaniami przekraczającymi jej epokę, a także... z miłością!

Niemiecka autorka powieści dla kobiet i powieści młodzieżowych od urodzenia w 1966 r. mieszka w Bergisch Gladbach – niewielkim mieście powiatowym w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Jej książki dla młodzieży przetłumaczono na ponad trzydzieści języków, a każda premiera natychmiast trafia na listy bestsellerów i utrzymuje się na nich przez wiele miesięcy. Sukces Trylogii Czasu z dnia na dzień zrobił z niej jedną z najlepiej sprzedających się pisarzy niemieckojęzycznych. Zasłynęła także dzięki swoim księgom snów Silver.

Cytaty:

,,- Jest w nim zakochana.
- Nie, nie jest.
- Ależ tak, jest. Tylko jeszcze o tym nie wie."

 

,,-Jesteś całkiem,zupełnie niezwykła.Nie potrzebujesz magii kruka, żeby być dla mnie kimś szczególnym. Jego twarz zbliżyła się do mojej.Kiedy jego wargi dotknęły moich ust, zamknęłam oczy.
Okej. To ja sobie teraz zemdleję."

 

Cena:

25,10zł - Empik.com

 

Moja opinia:

Czy istnieje na tym świecie osoba, która choć raz nie chciała przeskoczyć w czasie? Nie wydaje mi się. Taką właśnie szansę od losu otrzymuje Gwen, nasza główna bohaterka. Jest również zabójczo przystojny, a jednocześnie arogancki Gideon. Czy z romansów, przyjaźni i podróży w nieznane wyniknie coś dobrego? O tym przekonajcie się sami!

Trylogia czasu jest kolejną serią stworzoną przez Kerstin Gier. Autorka ukazuje kompletnie inny świat, jeszcze nam nie znany lub znany minimalnie. Z każdą kolejną stroną czytelnik chce więcej i więcej, a łykając słowa za chwilę znajduje się już na ostatniej stronie. Lektura ta jest nie tylko płynnie napisana, lecz także ślicznie oprawiona. Serdecznie polecam zarówno młodzieży, dorosłym jak i starszym osobom.

Ocena:

10/10